הקמת פורום רוקחי בתי חולים ארצי לשימוש מושכל באנטיביוטיקה

 

בשנת 2012 משרד הבריאות דבר על חשיבות הקמת תכנית לאומית לשימוש מושכל באנטיביוטיקה (Antimicrobial stewardship) תכנית אשר תופעל בכלל מערכת הבריאות, תחת ההנחיה והבקרה של המרכז הארצי למניעת זיהומים ועמידות לאנטיביוטיקה במשרד הבריאות. במסגרת תכנית זו נתנה המלצה כי בכל בית חולים, תקום ועדה לשימוש מושכל באנטיביוטיקה. במסגרת הרכב הועדה נכלל רוקח.

מדובר בתחום פעילות חדש עבור סקטור הרוקחות. הרוקחים והרוקחים הקליניים יכולים לקחת חלק בתהליך חשוב ומעניין ביותר מבחינה מקצועית: לשפר את הטיפול האנטימיקרוביאלי בחולים תוך צמצום שימוש מיותר ולא נכון, התאמת מינוני תרופות למצב החולה ומזעור תופעות לוואי ולעבוד בשיתוף פעולה עם הזיהומולוגים בקביעת מדיניות שימוש מושכל.
לצורך כל אלו ישנה חשיבות לקבל ידע וכלים מקצועיים בתחום הטיפולים האנטימיקרוביאליים.
 
ארגון הרוקחות בישראל, מקים פורום ארצי לשימוש מושכל באנטיביוטיקה. הפורום מיועד לרוקחי בתי חולים (רוקחים ורוקחים קליניים).
 
בין אם במוסד שלכם מיושמות תוכניות שימוש מושכל ובין אם לא, בין אם אתם עוסקים בתחום או שהתחום חדש לכם לחלוטין, בין אם יש לרוקחות תקינה לנושא או בין אם זה כרגע בגדר חלום- מקומכם איתנו!

תוכנית מפגשים מפורטת תשלח לקראת ינואר 2019
הפורום יקנה ידע וכלים בתחום הטיפולים האנטימיקרוביאלים, יהוה מקור לשיתוף רעיונות ומידע, התייעצות ורשת קשרים מקצועיים עם עמיתים העוסקים בתחום.

 
נשמח אם תעביר/י מידע זה לידיעת צוות כל צוות בית המרקחת ועמיתים נוספים. ככל שיותר רוקחים ירכשו ידע וכלים בתחום, כך תהיה לרוקחות, כסקטור, יכולת למעורבות והשפעה גדולה יותר בתחום השימוש המושכל באנטיביוטיקה.
 


בברכה,


ד"ר אריג' מטר- בשארה, מנהלת פורום שימוש מושכל באנטיביוטיקה, ארגון הרוקחות בישראל
ד"ר אלינה אמיתי, יו"ר ארגון הרוקחות בישראל


 
להרשמה לפורום – לחצו כאן