פורום פרמקוויג'ילנס

חברי הועדה המארגנת: יעל תומר, ד"ר גיל תומר

למי מיועד הפורום?

הפורום, אשר אינו מוגבל לרוקחים בלבד, מיועד ל- QPPVs ולעוסקים בפרמקוויג'ילנס בחברות תרופות, בחברות הנותנות שירותי רוקחות, בקופות חולים ובתי חולים.

מה מטרת הפורום?

בספטמבר 2013 התפרסמו תקנות הכנסת אשר מחייבות בעלי רישום ומוסדות רפואיים במעקב תרופתי. התיקון בתקנות הרוקחים, ובנוהל 6 בהתאם, שנכנסו לתוקפן בספטמבר 2014, יצר מעמד חדש של אחראי מעקב תרופתי (QPPV). לנוכח האחריות הרבה לשמירה על בטיחות החולה, יש צורך בהתמקצעות ובהתעדכנות בתחום הפרמקוויג'ילנס.

מה בפורום?

הינו פלטפורמה מקצועית להעברת 1" פורום פרמקוויג'ילנס 2019 "אשר פותח את שנתו החמישית הרצאות בנושאים שונים כמו: עדכוני רגולציה, תוכניות ניהול סיכונים, כתיבת חוזים, כתיבת נהלים, ). הפורום 2 ביקורות ועוד נושאים מקצועיים ופרקטיים לעבודה היום-יומית (סילבוס מלא מופיע בהמשך יכלול סידרה של עשרה מפגשים שיתקיימו כאחת לחודש, בימי שלישי בין השעות 00:15 ל- 00:18.
המפגשים יערכו ב"מכון ללימודי ארץ ישראל היפה (יפה לי)" בשדרות רוקח בתל-אביב.

במהלך המפגשים יוגש כיבוד קל בזמן ההתכנסות ובהפסקה.

תוכנית פורום פרמקוויג'ילנס

15/01/2019

נטוורקינג וחיפוש עובדים/עבודה ברשתות החברתיות וכל מה שחשוב לדעת על ראיונות ומבחני מיון לעבודה
ויקי גרונר, מנהלת דיגיטל ומקורות גיוס

בעולם בו ראיונות עבודה ומבחני מיון מהווים כלי מרכזי לאבחון ולסינון מועמדים, חשוב להכיר את כלי המיון השונים. לינקדאין, עם מעל מיליון וחצי משתמשים בארץ ופייסבוק עם מעל 6 מיליון משתמשים, מהוות פלטפורמות מרכזיות לנטוורקינג ולחיפוש עובדים/עבודה.
במפגש נלמד כיצד לבנות פרופיל לינקדאין ומה חשוב לכתוב בו. בנוסף, נציג טיפים לעבודה עם לינקדאין. יינתן מידע פרקטי בכל הקשור למבחני המיון לעבודה - ראיונות עבודה, מבחני אישיות, מבחני אמינות, דינמיקה קבוצתית ועוד. יוצגו דגשים הקשורים לתחום הרוקחות בכלל וה -PV בפרט.
תקבלו כלים לעבור ראיונות ומבחני מיון, לצד כלים שיאפשרו לכם לראיין ולמיין את המועמדים לתפקידים אצלכם בצורה מיטבית.

12/02/2019

עדכוני המחלקה לניהול סיכונים ומידע תרופתי, אגף הרוקחות
מגר' עינת גורליק, מנהלת המחלקה לניהול סיכונים ומידע תרופתי במשרד הבריאות.

במסגרת המפגש תינתן סקירה על עבודת המחלקה בשנה החולפת, נתונים עדכניים, עדכון נהלים, מקרים מיוחדים ותוכניות לעתיד. בסיום ההרצאה יתקיים דיון פתוח ותינתן אפשרות לשאלות המשתתפים

12/03/2019

רגולציה חדשה באבטחת מידע, עו"ד אוהד אלקסלסי ועו"ד זוהר יהלום, משרד הרצוג פוקס נאמן, עורכי דין.

השנה נכנסו לתוקפן תקנות אבטחת מידע חדשות. בהרצאה נסקור את התקנות ונדבר על ההשלכות שלהן על חברות הפארמה ועל החבות של ה-QPPV בתחום. כמו כן, נדבר על נושא הגנת הפרטיות באופן כללי, האתגרים העומדים בפנינו ויוצעו פתרונות מעשיים לדרכים להתמודד איתם.

09/04/2019

Abbvie ,Head of PV, Affiliate Safety Representative & Local QPPV ,טראוב יעל, סיכונים ניהול ת

בהרצאה נעסוק בתהליך בניית RMP בחברת פארמה גלובלית, כיצד מטמיעים תוכנית RMP ברמה מקומית ובהתאם לדרישות נוהל משה"ב 142 , נתייחס לדרישות של הנוהל. כמו כן ניתן סקירה של דוגמאות לתוכניות RMP שמיושמות בארץ. בסיום ההרצאה יתקיים דיון פתוח ותינתן אפשרות לשאלות המשתתפים.

14/05/2019

חוזים בתחום הפרמקוויג'ילנס + מיקור חוץ של שרותי P

חלק 1 :חוזים בתחום הפרמקוויג'ילנס- עקרונות כתיבת חוזה PV עם ספק/מפיץ/חברת מקור-יבואן, על מה אסור לוותר? על מה ניתן להתפשר?
חלק 2 :מיקור חוץ של שרותי PV אבנר דור- מנכ"ל חברת דור שרותים פרמצבטיים.

18/06/2019

"איך להעביר הרצאות ומצגות כובשות", אריאל אורבוך, רוקח, עו"ד ויזם. חברת אריאל אורבוך בע"מ

סדנה מיוחדת במינה שחושפת את הפסיכולוגיה מאחורי שכנוע והנעת אנשים לפעולה. בסדנה המשתתפים יחשפו לדרכי הצגה שונות וילמדו להעניק מצגות והרצאות כובשות ומשכנעות.

16/07/2019

כתיבת נהלי פרמקוויג'ילנס בחברה ישראלית, ורוניקה מכלביץ׳, QPPV ,מדיסון פארמה.

סקירת התהליך ודגשים החל משלב זיהוי הצורך, דרך הכתיבה והאישור ועד סקירה תקופתית

17/09/2019

Audit Pharmacovigilance , פולינה קורנילוב- מנהלת תחום PV ,גלי פדולסקי- מנהלת תחום הבטחת איכות, גאי וגנר- מנהל רגולציה ומנהל מקצועי בביופלאן.

ביקורות PV של יצרני חו"ל מול בעלי רישום במדינת ישראל, מהיבט מערך ה PV ,כולל מערכים נלווים: איכות, רישום, תלונות ומדיקל. יסקרו כל שלבי הביקורת ונדון בה מהיבט נושאי ה PV השונים. נשוחח בעיקר על תכשירים רפואיים, אבל ניגע גם בתחום ה Surveillance Marketing Post של מכשור רפואי (אמ"ר).

12/11/2019

שיתוף נשיג PV פונקציית בתור כיצד- Productive Discussions Between PV and Local Stakeholder :1 חלק פעולה ואת מטרות הארגון המשותפות?
חלק 2 :תקשורת חיובית ובונה עם מדווחים
Shelly Keidar, cross sector country safety team lead, Janssen

17/12/2019

דיון פתוח בנושאים חמים

מבנה המפגשים:

הפורום יכלול סידרה של עשרה מפגשים שיתקיימו כאחת לחודש, בימי שלישי בין השעות 15:00 ל- 18:00.

מיקום המפגשים:

המפגשים יערכו ב"מכון ללימודי ארץ ישראל היפה (יפה לי)" בשדרות רוקח בתל-אביב.